31. AVRUPA FİLM ÖDÜLLERİ Sahiplerini Buldu!

31. Avrupa Film Ödülleri dün gece düzenlenen törenle sahiplerini bulurken Cold War, En İyi Film ve En İyi Yönetmen de dahil olmak üzere beş ödül birden kazandı.

31. Avrupa Film Ödülleri, dün gece İspanya’nın Sevilla kentinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Geceye damga vuran film, Paweł Pawlikowski imzalı Cold War‘du kuşkusuz. Ana kategorilerde neredeyse tüm ödülleri kazanan film, toplamda beş ödüle layık görüldü. Matteo Garrone‘nin yönettiği Dogman ise toplamda iki ödül kazandı.

31. Avrupa Film Ödülleri
En İyi Film

Border – Ali Abbasi
Cold War – Paweł Pawlikowski (Kazanan)
Dogman – Matteo Garrone
Girl – Lucas Dhont
Happy as Lazzaro – Alice Rohrwacher

En İyi Belgesel

A Woman Captured – Bernadett Tuza-Ritter
Bergman: A Year in a Life – Jane Magnusson (Kazanan)
Of Fathers and Sons – Talal Derki
The Distant Barking of Dogs – Simon Lereng Wilmont
The Silence of Others – Almudena Carracedo & Robert Bahar

En İyi Yönetmen

Ali Abbasi – Border
Matteo Garrone – Dogman
Samuel Maoz – Foxtrot
Pawel Pawlikowski – Cold War (Kazanan)
Alice Rohrwacher – Happy as Lazzaro

En İyi Kadın Oyuncu

Marie Bäumer – 3 Days in Quiberon
Halldóra Geirharðsdóttir – Woman at War
Joanna Kulig – Cold War (Kazanan)
Bárbara Lennie – Petra
Eva Melander – Border
Alba Rohrwacher – Happy as Lazzaro

En İyi Erkek Oyuncu

Jakob Cedergren – The Guilty
Rupert Everett – The Happy Prince
Marcello Fonte – Dogman (Kazanan)
Sverrir Gudnason – Borg/McEnroe
Tomasz Kot – Cold War
Victor Polster – Girl

En İyi Senaryo

Ali Abbasi, Isabella Eklöf & John Ajvide Lindqvist – Border
Matteo Garrone – Dogman
Gustav Möller & Emil Nygaard Albertsen – The Guilty
Pawel Pawlikowski – Cold War (Kazanan)
Alice Rohrwacher – Happy as Lazzaro

En İyi Animasyon Film

Another Day of Life – Raul de la Fuente & Damian Nenow (Kazanan)
Early Man – Nick Park
The Breadwinner – Nora Twomey
White Fang – Alexandre Espigares

En İyi Komedi Filmi

C’est la vie! – Eric Toledano & Olivier Nakache
Diamantino – Gabriel Abrantes & Daniel Schmidt
The Death of Stalin – Armando Iannucci (Kazanan)

Discovery-Prix Fipresci Ödülü

Girl – Lukas Dhont (Kazanan)
One Day – Zsófia Szilágyi
Scary Mother – Ana Urushadze
The Guilty – Gustav Möller
Those Who Are Fine – Cyril Schäublin
Touch Me Not – Adina Pintilie

Halkın Seçimi Ödülleri

Borg/McEnroe – Janus Metz
C’est la vie – Olivier Nakache, Eric Toledano
Call Me by Your Name – Luca Guadagnino (Kazanan)
Dunkirk – Christopher Nolan
Darkest Hour – Joe Wright
In the Fade – Fatih Akın
The Death of Stalin – Armando Ianucci
Valerian – Luc Besson
Victoria & Abdul – Stephen Frears

Daha önce açıklanan ödüller

En İyi Sinematografi: Martin Otterbeck – Utøya: July 22

En İyi Kurgu: Jarosław Kamiński – Cold War

En İyi Prodüksiyon Tasarımı: Andrey Ponkratov – Leto

En İyi Kostüm Tasarımı: Massimo Cantini Parrini – Dogman

En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı: Dalia Colli, Lorenzo Tamburini & Daniela Tartari – Dogman

En İyi Beste: Christoph M. Kaiser & Julian Maas – 3 Days in Quiberon

En İyi Ses Tasarımı: André Bendocchi-Alves & Martin Steyer – The Captain

En İyi Görsel Efekt: Peter Hjorth – Border

Reklamlar