LUDUS ENSEMBLE İle Fransız Esintileri CKM Caddebostan Kültür Merkezi’nde (28 Aralık 2018 – 20:00)

Menajerliğini Polka Music Production’un yaptığı Ludus Ensemble, 28 Aralık 2019 saat: 20:00’de CKM Caddebostan Kültür Merkezi’nde konser vermeye hazırlanıyor!

2013 yılından beri Laeiszhalle (Hamburg, Almanya), Brucknerhaus (Linz, Avusturya), Mozarteum Solitär Saal(Salzburg, Avusturya), Kadıköy Süreyya Operası, Caddebostan Kültür Merkezi, Akbank Sanat, Avusturya Kültür Ofisi, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, KunsthalleHamburg, Ernst Barlachhaus-Hamburg başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışındaki pek çok önemli konser salonlarında verdiği konserleriyle övgü toplayan grup yeniden İstanbul Sahnesi’nde.

Aslı piyanolu trio olan Ludus Ensemble, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, 2014-2016 yılları arasında Hochschule für Musik und Theater Hamburg’da, Türk Eğitim Vakfı GüselBilal Yurt Dışı Eğitim Bursu’nun desteğiyle Prof.Niklas Schmidt ile Oda Müziği Master Eğitimleri’ni tamamladı ve bu süre zarfında alanlarının en yetkin isimleriyle çalışmalarını sürdürdü.

Türkiye’de Oda Müziği Master derecesine sahip tek toplulukolan Ludus Ensemble, dinleyicileri zaman ve mekan ötesi yolculuklara davet ediyor.

Konserin teması olan Fransız Esintileri eşliğinde Fauré’nin No:1 re minör Beşlisi’ni, Ulvi Cemal Erkin’in Türk Motifleri ve Anadolu Dinamizmiizlerken, Cesar Franck’ın fa minör Beşlisi ile Ludus Ensemble dinleyicileri renkli bir yolculuğa çıkarıyor.

Konser biletlerine Biletix’ten ulaşılıyor.