BERLİN’de Yeniden Tiyatro Festivali Başlıyor!

BU YIL BEŞİNCİSİ DÜZENLENECEK OLAN BERLİN TİYATRO FESTİVALİ 20 MART’TA BAŞLIYOR! TÜRKİYE’DEN ÇEŞİTLİ TİYATROLAR BERLİN’DE İZLEYİCİ İLE BULUŞUYOR!

Berlin Tiyatro Festivali bu yıl beşinci kez düzenleniyor. Beş yıldır aralıksız devam eden ve bu yıl da Türkiye’den çeşitli tiyatroları ağırlayacak olan Berlin Tiyatro Festivali, Berlin izleyicisine zengin bir program sunmayı hedefliyor. Oyunların yanı sıra, film gösterimlerine ve atölye çalışmalarına yer verecek olan 5. Berlin Tiyatro Festivali, Berlin’de uzun yıllardır faaliyet gösteren tiyatro topluluğu Theater28 tarafından organize ediliyor.

2009 yılında, tiyatronun genel sanat yönetmeni Ufuk Güldü tarafından kurulan Theater28, kurulduğu günden bu yana çeşitli projelerin hayata geçirilmesini sağladı. Daha önce Türk-Alman Çocuk Tiyatrosu festivalini de hayata geçiren topluluk, Türkiye’den çok sayıda tiyatro topluluğunun Almanya seyircisi ile buluşmasını sağladı. Aynı zamanda kendi prodüksiyonlarına da sahip olan Theater28 yerli birçok yazarın oyunlarını Almanya’nın çeşitli şehirlerinde sahneledi.

Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi, açık çağrı usulü festivalde yer almak üzere başvurulabiliyor. Festivalde yer almak isteyen topluluklar berlintiyatrofestivali.org adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.