ORTAK SAHNEYAŞINDA!

2014 yılı Şubat ayında kurulan Ortak Sahne; 1. Yaşını kutluyor.
Oyuncuların ve tiyatroların çalışma şekillerine, koşullarına farklı bir anlayış getirmek, İzmir’de yapılamayanı denemek ve yapmak üzere yola çıkan Ortak Sahne; kendi oyun prodüksiyonlarını ve diğer tiyatroların oyun organizasyonlarını gerçekleştirmeye devam ediyor. “Tiyatroların ortak sahnesi” anlayışı ile çalışmalarını yürüten Ortak Sahne; topluluklara, oyunculara ve yönetmenlere sahne imkanı sunuyor.

ŞUBATTA “ORTAK SAHNE”DEN İKİ FARKLI OYUN

Bu sezon iki yeni yetişkin oyunu ve bir çocuk oyunu ile perde açan Ortak Sahne seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

Ortak Sahne; Aziz NESİN’İN 100. Doğum yılında büyük ustanın yazdığı, Mahmut ÜNVER ve Şirin EROL’UN birlikte yönettiği ŞEYTANSI NAĞMELER adlı oyunu 13 Şubat Cuma günü İzmir Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşturuyor. Dokuz Eylül Tıp Oyuncuları ile sahnelenen oyun saat 20.00 de başlayacak. Oyun; geçmişten günümüze süregelen toplumsal aksaklıkları nükteli bir dille işliyor. 38 kişilik oyuncu kadrosu ve canlı müzikleri ile günümüze yakışan bir kara güldürü.

Şubat ayı programının diğer oyunu Kandemir KONDUK’UN 1980’lerde yazdığı 2013 yılında ise günümüze uyarlayarak yeniden kaleme aldığı YASAKLAR. Ortak Sahne’nin kendi prodüksiyonu olan oyun; günümüz Türkiye’sinin yasaklarını hayal perdesine taşıyor. Günceli işlerken toplum eleştirisine yönelen oyun, içerisinde barındırdığı simgelerle seyirciyi oyun sonuna kadar merak içinde bırakıyor. Oyunun reji uygulaması kabare içerisindeki bölümleri bir bütün olarak ele alıyor. 25 kişilik ekibi ve yapılan canlı müzik ile seyirciye eğlenceli bir akşam sunuluyor.
Biletler Biletix’te satışta.

http://www.ortaksahne.com

image

Reklamlar