KÖTÜ KEDİ ŞERAFETTİNUĞUR YÜCEL ve DEMET EVGAR ile GELİYOR

Bülent Üstün’ün efsane çizgi roman karakteri, kedilerin en ahlaksızı “Kötü Kedi Şerafettin”, Uğur Yücel’in sesiyle, tozu dumana katarak beyaz perdeyi yırtmaya geliyor! Ağzı bozuk, terso kahraman Şerafettin’in afet sevgilisi Misket’i ise Demet Evgar seslendiriyor. Yönetmenliğini Mehmet Kurtuluş ve Ayşe Ünal’ın yaptığı, senaryosunu Levent Kazak ve Bülent Üstün’ün uyarladığı, yapımcılığını ise Türkiye’nin en büyük animasyon stüdyosu Anima İstanbul’un üstlendiği “Kötü Kedi Şerafettin”; argosu, aksiyonu, şehveti ve komedisi ile Türkiye’de büyüklere yapılan ilk animasyon filmi.

Bülent Üstün’ün efsane çizgi roman karakteri “Kötü Kedi Şerafettin”, bu kez beyaz perdede izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Eğlencesi ve belası meşhur Beyoğlu’nun yedi düvele nam salmış kedisi Şerafettin’e Uğur Yücel, Şerafettin’in afet sevgilisi Misket’e ise Demet Evgar sesiyle hayat veriyor.
Hararetli, hareketli, kavgalı dövüşlü, kahkaha ve gözyaşı ile bezeli filmin pek şenlikli seslendirme kadrosunda Uğur Yücel ve Demet Evgar’ın yanı sıra; Okan Yalabık, Ayşen Gruda, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Gökçe Özyol, Cezmi Baskın ve Yekta Kopan yer alıyor.

Yapımcılığını, Türkiye’nin en büyük animasyon stüdyosu Anima İstanbul’un üstlendiği ve 3D animasyon tekniğiyle beyaz perdeye aktarılan “Kötü Kedi Şerafettin”, UIP’nin dağıtımcılığında seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Senaryosunu Levent Kazak ve Bülent Üstün’ün uyarladığı “Kötü Kedi Şerafettin”in yönetmenliğini ise Mehmet Kurtuluş ve Ayşe Ünal yapıyor.

Anima İstanbul Hakkında
Anima İstanbul, animasyon alanında uzmanlaşmış bir yapım evi ve stüdyodur. Ülkenin en bilinen animasyon karakterlerinden (Garanti hayvanları, Dalin civcivleri, Sarelle ikizleri, Arçelik robotları Çelik ve Çeliknaz ve daha niceleri) pek çoğunu yaratmış olan Anima İstanbul, bugün Avrupa pazarındaki büyük stüdyolardan biridir.

Bilgi için: http://www.kotukediserafettinfilmi.com