Enka Perdesi Üç Usta İsimle Açılıyor!

28. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, üç usta oyuncunun tek kişilik performanslarıyla sezona merhaba diyor. Genco Erkal “Bir Delinin Hatıra Defteri”, Ferhan Şensoy “Ferhangi Şeyler” ve Burak Sergen “Çingene Boksör” oyunlarıyla ENKA seyircisiyle buluşuyor.

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, 28. yılında da dolu dolu bir programla seyircisini selamlıyor. 1 Şubat’ta başlayacak 28. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, tek kişilik performanslarıyla devleşen üç usta oyuncuyu ağırlıyor.

ENKA’nın İlk Konuğu Genco Erkal
ENKA sahnesinin perdeleri, 1 Şubat Pazartesi akşamı saat 20.30’da usta oyuncu Genco Erkal’ın Bir Delinin Hatıra Defteri adlı oyunu ile açılıyor. Erkal’ın ilk kez 27 yaşında oynadığı ve 77 yaşında yeniden sahnelediği ve Türkiye’de oynanan ilk tek kişilik oyun olarak tarihe geçen Bir Delinin Hatıra Defteri, günümüze ışık tutan göndermeler ve Erkal’ın ilk oynayışının 50. yılına özel performansıyla seyirci karşısına çıkıyor.

Ferhangi Şeyler’in 2016’ıncı Performansı
Etkinliklerin ikinci konuğu, Ferhangi Şeyler oyunu ile usta tiyatrocu Ferhan Şensoy oluyor. Gündelik herhangi olayların Ferhanca bir mizah penceresinden değerlendirildiği oyunun 2016’ıncı özel performansı, ENKA seyircisiyle buluşuyor. Şensoy’un 7 Mart 1987’den beri aralıksız oynadığı tek kişilik gösterisi, 3 Şubat Çarşamba akşamı saat 20.30’da İbrahim Betil Oditoryumu’nda.

Gerçek Bir Yaşam Öyküsü: Çingene Boksör
28. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, 4 Şubat Perşembe akşamı ise Çingene Boksör oyunu ile Burak Sergen’i ağırlıyor. Yaşadığımız asrın en güncel meselelerinden ırkçılığı, yaşanmış bir hayat hikayesi üzerinden anlatan oyun, boksör Johann Rukelie Trollmann’ın öyküsünü sahneye taşıyor. Kerem Kuraner’in yapımcılığını üstlendiği oyun, Emrah Elçiboğa’nın yönetmenliği ile saat 20.30’da başlıyor.

28. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın etkinlik programı için facebook.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilir, etkinlik biletlerine Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat’tan ulaşabilirsiniz.

Reklamlar