Sean Penn İle Kate del Castillo Birbirine Girdi!

ABD’li ünlü oyuncu Sean Penn ile Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin ‘Bücür’ Guzman arasında geçtiğimiz ekim ayında gerçekleşen görüşmenin mimarı Kate del Castillo, büyük ses getiren Rolling Stone haberinin ardından ilk kez konuştu. Del Castillo, yazdıklarının bir kısmının uydurma olduğunu öne sürerek Penn’e ateş püskürdü.

The New Yorker dergisine bir röportaj veren del Castillo, Penn’in ve iki Hollywood yapımcısının ‘Bücür’ ile görüşmesini organize ederek herhangi bir suç işlemediğini söyledi.

Meksika makamlarının kendisinin peşine düşmesini bir “cadı avı” olarak nitelendiren del Castillo, kendisinin, Penn’in ve yapımcıların uçak biletlerini kendi cebinden ödediğini ifade etti.

  
Penn-Guzman görüşmesinin amacının en başından beri Bücür’ün hayatı hakkında bir film çekmek olduğunu da söyleyen del Castillo, Penn’in Rolling Stone için bir röportaj yapmayı planladığını bilmediğini belirtti. Del Castillo, ünlü aktörün, “Kate amacımı biliyordu” ifadelerini ise “tam bir saçmalık” olarak nitelendirdi.

43 yaşındaki aktris, Penn’in Rolling Stone’daki haberinde çok sayıda bilgi hatası olduğunu da söyledi.

Örneğin Penn’in anlatımında, Bücür’ün oğlu Alfredo Guzman’ın kendilerini karşıladıktan sonra, otomobille bir askeri kontrol noktasından geçtikleri ifade ediliyor ve “İki üniformalı hükümet askeri, silahları ellerinde, aracımıza doğru yaklaşıyorlar. Alfredo camını indiriyor; askerler geri çekiliyor, utanmış görünüyorlar ve bize yol veriyorlar. Vay be. Demek ki bir Guzman olmanın gücü. Aynı zamanda bir kurumun da yolsuzluğa batması” deniyor.

Del Castillo, böyle bir sahnenin asla yaşanmadığını belirterek, yolculukları boyunca hiçbir askeri kontrol noktasından geçmediklerini söyledi. Penn’in ifadelerinde ise Meksikalı askerlerin Bücür’ün yerini bildikleri anlamı çıkıyor.

Öte yandan del Castillo, The New Yorker röportajında Bücür’ün hayatıyla ilgili film projesine devam edeceğini de söyledi. Meksikalı aktris, şu an hapiste olan Guzman’ın da projeyi hayata geçirmeyi istediğini belirtti

k: karnaval

Reklamlar