Anadolu Ateşi, GRAND PERA’da “Fire of Anatolia Pera”

Beyoğlu’nda kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil yaşam merkezi Grand Pera, Haziran ayından itibaren, Anadolu Ateşi’nin gösterisi Fire of Anatolia Pera’ya ev sahipliği yapacak. Mustafa Erdoğan’ın Genel Sanat Yönetmenliğini üstlendiği Anadolu Ateşi, Fire of Anatolia Pera’yı ilk defa; tiyatro, müzikal, dans ve konser gruplarını ağırlayabilecek sahne kapasitesine sahip Emek Salonu’nda, Beyoğlu’nun kalbinde sergileyecek.

Yarı gerçek yarı düşsel İstanbul’u anlatan Fire of Anatolia Pera; dinsel, tarihsel, masalsı, gerçeküstü, esrarengiz ve efsanevi kurgusuyla, yerli ve yabancı ziyaretçilere bir Beyoğlu hikâyesi sunacak. Müzik, kostüm ve teknolojik efektleriyle göz kamaştıracak gösteri; alışılagelmiş formların dışında ve bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş bir teknolojiyle, izleyicileri İstanbul sokaklarında bir gezintiye çıkaracak.

Gösteriye ev sahipliği yapan Emek Sanat ve Kültür Vakfı’nın Genel Müdürü Remzi Buharalı, “Ülkemizin tanıtımında önemli payı olan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, zengin kadrosu ve gösterileriyle, 15 yıldır Türkiye’nin birçok yerinde yoğun talep görüyor ve sevilerek izleniyor. Fire of Anatolia Pera’nın yaratacağı duygu ve coşku, gösteriyi, İstanbul’a gelenlerin mutlaka görmek isteyeceği etkinliklerden biri haline getirecek. Salona özel hazırlanacak dekorlar ve Emek Sineması’nın gümüş perdesine yansıtılacak görseller, gösteriye farklı bir derinlik katacak. Kulis, ışık, ses ve sahnesi son sistem teknolojilerle donatılmış Emek Salonu, sanatçıların konforu için her türlü imkânı seferber etmiş durumda. Bir sanatçı için kulis hizmetinin ne anlama geldiğini bilerek yaptığımız bu hazırlığın, arzu ettiğimiz konforu sağlayacağını umuyoruz. Anadolu topraklarında yeşeren dans türlerini kendine özgü bir koreografiyle sahneye taşıyan Anadolu Ateşi, Emek Salonu’nda ülkemizin tanıtım elçiliğini yapmaya devam edecek. Bu seçkin sanat etkinliğine ev sahipliği yapmaktan gurur ve heyecan duyuyor, başta Mustafa Erdoğan olmak üzere tüm ekibe başarılar diliyorum.” dedi.

Projenin Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, 2 yıl süren provalarla kusursuz bir gösteri hazırladıklarını belirterek şunları söyledi: “Anadolu topraklarından yansıyan ve İstanbul’da geçen bir hikâyeyi anlatan Fire of Anatolia Pera kapsamında, modern ve geleneksel dansla bu muhteşem kentin ruhunu harmanlayan çok özel bir gösteri sunuyoruz. Kostüm tasarımcılarımızın yoğun çalışmalarıyla tasarlanan özel kostümler, müzikler ve ileri teknolojiyle hazırlanan gösteri, Grand Pera Emek Salonu’nun teknik olanakları ve masalsı ortamıyla birleşerek, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline gelecek. Konuklar Fire of Anatolia Pera ile şehri yeniden keşfedecek.”

Grand Pera Hakkında

Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nin kalbinde yer alan Grand Pera; kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil bir yaşam merkezi. Grand Pera, tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması, toplam 800 kişilik 8 yeni sinema salonu ve 1.400 kişiye ulaşan seyirci kapasitesiyle, İstanbul ve Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olmayı hedefliyor. Grand Pera’da, Türkiye’de ilk defa açılacak Madame Tussauds Müzesi’nin yanı sıra; 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip tiyatro salonu, zengin etkinlik programıyla sanatın her dalına hizmet verip ulusal ve uluslararası gösterilere ev sahipliği yapacak performans ve gösteri merkezi yer alıyor. Beyoğlu’nun ruhunu yansıtan pasaj anlayışı ve “Beyoğlu Yeniden” konseptiyle hayata geçirilen Grand Pera, çağdaş ve uluslararası standartlar ekseninde, bir dönemin ruhunu yeniden canlandırmayı amaçlıyor.