RAMAZANDA CAZ” Devam Ediyor!

Ramazanda Caz festivali üçüncü büyük konserini 21 Haziran akşamı Zorlu PSM Ana Tiyatro Sahnesi’nde Fas asıllı Fransız şarkıcı Hindi Zahra ile gerçekleştirdi. Çeşitli müzik türlerini cazın gizemli ve neşeli ritimleriyle seslendiren ve bendir gibi geleneksel enstrümanlara da eserlerinde yer veren sanatçı Hindi Zahra’nın konseri İstanbul’da büyük ilgi ile karşılandı. Kadife sesli sanatçı dinleyicileri ile konser boyunca kurduğu iletişim ve sahne performansı ile büyük beğeni topladı. Özellikle Ahiwa ve Stand up şarkılarının dinleyiciler tarafından dakikalarca alkışlanması üzerine sanatçı tekrar seslendirdi. Türkiye’ye olan sevgisini her fırsatta dile getiren sanatçı konser sonunda Türkçe teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Ramazanda Caz festivali 23 Haziran saat 21:30’da Sakıp Sabancı Müzesi bahçesinde Almanya’dan usta trompetçi ve besteci Markus Stockhausen ve piyanist besteci Florien Weber’in oluşturduğu Inside Out topluluğuna ev sahipliği yapacak. Caz müzikseverlerin yakından tanıdığı Markus Stockhausen ve Florien Weber 2008 yılında Inside Out ikilisi olarak müzikal birlikteliğe imza atmıştır. İkili geçtiğimiz aylarda Alba adlı albümlerini piyasaya sürmüştür. Caz tınıları ve klasik müzik melodilerini birletirdikleri Alba , özellikle doğaçlamanın bir ürünü olması dolayısı ile ayrı bir öneme sahiptir. Markus Stockhausen ve Florien Weber Ramazanda Caz ile İstanbul’da ilk kez konser verecek. Biletler Biletix’te ve etkinlik gününde Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

Ramazanda Caz’ın son konseri Jon Balke, Mouna Boutchebak ve Snorre Bjerck ile berbaber 27 Haziran’da yine Sakıp Sabancı Müzesi bahçesinde gerçekleşecek. Manyetik Kuzey Orkestrası ile tanınan Norveçli caz piyanisti ve besteci Jon Balke 2013 yılında verdiği unutulmaz Ramazanda Caz konserinin ardından bu yıl Mouna Boutchebak ve Snorre Bjerick ile berbaber gerçekleştirdiği Siwan projesiyle tekrar Ramazan Caz’da olacak. Ayrıca başarılı müzisyen Cenk Erdoğan da perdesiz gitarıyla Siwan’a konuk olacak.

Reklamlar