26. AKBANK CAZ FESTİVALİ’nin Yeni Konserleri Açıklandı!

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, bu yıl 26. yaşını kutluyor. 26 yıldır caz dünyasının saygın isimlerini Türk izleyicisi ile buluşturan Festival, 12-23 Ekim tarihlerinde ev sahipliği yapacağı özel performanslar ile şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak.

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif işbirliği ile gerçekleştirilen 26. Akbank Caz Festivali, 19 Ekim Çarşamba günü Babylon’da Afrika müziğini caz ve funkla türleriyle harmanlayan “afrobeat’” tarzını rock and hip hopla ile birleştiren Nijerya asıllı davulcu, besteci ve söz yazarı Tony Allen’ı ağırlayacak.

Caz dünyasının efsane müzisyenleri arasında gösterilen ve 2500’e yakın albümde yer alarak cazın en üretken müzisyenlerinden biri olan, iki Grammy Ödülü sahibi Ron Carter, uzun süredir beraber çalıştığı grubu Ron Carter “Golden Striker Trio”’ ile 20 Ekim Perşembe günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 26. Akbank Caz Festivali’ni onurlandıracak.

26. Akbank Caz Festivali’nin bir diğer konuğu ise, günümüz soul müziğine zenginlik katan Imany. İdolleri Billie Holiday, Nina Simone ve Tracy Chapman gibi caz, soul ve folk müzikten beslenen Imany, 26. Akbank Caz Festivali kapsamında 21 Ekim Cuma akşamı Volkswagen Arena’da gerçekleşecek konser ile caz tutkunlarıyla buluşacak.

26. Akbank Caz Festivali kapsamında; 14 Ekim Cuma günü ünlü müzisyen Fatih Erkoç; 15 Ekim Cumartesi günü Amerikalı trompetçi Terell Stafford eşlik edeceği genç kuşak müzisyenlerden Ferit Odman, 22 Ekim Cumartesi günü ise vurmalı çalgılar üstadı Okay Temiz, ünlü piyanist Tuluğ Tırpan ve ‘En İyi Latin Caz Albümü’ Grammy’si sahibi Kolombiyalı bas gitarist Juan Garcia-Herreros ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde cazseverlerle buluşacak.

* Biletix gişelerinde ve biletix.com’da Axess ve Wings kart sahiplerine %10 indirim uygulanacaktır. Öğrenci biletlerinde Axess ve Wings indirimi geçerli değildir.

Reklamlar