74. ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİ Sahiplerini Buldu!

Oscar’ın habercisi olan Altın Küre’ler sahiplerini buldu! Geceye damgasını ise filmler açısından Aşık Şehri, yaptığı konuşmaylaysa Meryl Streep vurdu!

Sinema dünyasının prestijli ödülleri arasında yer alan ve Oscar ödüllerinin de müjdecisi olarak kabul edilen Altın Küre ödülleri, dün gece keyifli bir törenle sahiplerini buldu. Türkiye saatiyle 03:00’da başlayan töreni ünlü talk show sunucusu Jimmy Fallon sundu.

Gecenin açılışı özellikle Aşıklar Şehri (La la Land) filmine yapılan keyifli girişle başladı. Ödül kazanan isimler duygulu konuşmalar yaparken Jimmy Fallon da Amerikan seçimlerine gönderme yapmayı ihmal etmedi.

Teşekkür konuşmasından sonra gecenin ilerleyen saatlerinde tekrar sahneye çıkan Viola Davis, Florence Foster Jenkins ile yine yeniden aday olan efsane oyuncu Meryl Streep için derlenen özel klibi sundu. Klibin ardından Streep oldukça uzun bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasında Hollywood’da dünyanın her yanından insanlar olduğunu belirten Streep basının öneminin de altını çizerek yeni başkan seçilen Trump’ı eleştirmeyi de ihmal etmedi. Tüm salon efsane oyuncuyu ayakta alkışladı. Florence rolüyle adaylar arasında da yer alan Streep’ e Cecil B. DeMille ödülü takdim edildi.

Gecede yakın zamanda hayata veda eden oyuncu anne-kız Debbie Reynolds – Carrie Fisher da özel bir video ile anıldı. Meryl Streep’te teşekkür konuşmasında Fisher’ı anmadan geçmedi.

Ödül töreninin sinema dalında kazanan isimleriyse şu şekilde;

En İyi Film

Ay Işığı (Moonlight)

Yabancı Dildeki En iyi Film

O Kadın (Elle)

En İyi Yönetmen

Damien Chazelle, La La Land

En İyi Senaryo

Aşıklar Şehri (La La Land)

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi/Müzikal

Ryan Gosling, La La Land

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi/Müzikal

Emma Stone, La La Land

En İyi Komedi/Müzikal

La La Land

En İyi Animasyon

Zootropolis: Hayvanlar Şehri (Zootopia)

En İyi Özgün Şarkı

Aşıklar Şehri (La La Land)

En İyi Film Müziği

La La Land, Justin Hurwitz

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

Casey Affleck, Manchester by the Sea

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

Isabelle Huppert , Elle

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Aaron Taylor-Johnson, Nocturnal Animals

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Viola Davis , Fences

Reklamlar