JOEL COEN’in (Coen Kardeşler) Yeni Filmi “MACBETH”de Denzel Washington ve Frances McDormand Oynayacak!

Coen Kardeşler’den Joel Coen’in yazıp yöneteceği Macbeth uyarlamasında Denzel Washington ve Frances McDormand’a Brendan Gleeson, Corey Hawkins, Harry Melling ve Ralph Ineson eşlik edecek.

William Shakespeare’in daha önce defalarca sahneye ve beyazperdeye uyarlanan unutulmaz eseri Macbeth‘in yeni uyarlaması için heyecan verici bir ekip bir araya geliyor. Coen Kardeşler’den Joel Coen‘in yeni bir Macbeth uyarlamasına imza atacağı ve bu uyarlamanın başrollerinde Denzel Washington ve Frances McDormand‘ın yer alacağı geçtiğimiz yıl ortaya çıkmıştı. Kısa süre sonra gelen haberlerde ise yapımcıların filmde rol alması için Brendan Gleeson ile görüştüğü belirtilmişti.

O günden sonra film hakkında kayda değer bir haber ortaya çıkmamış olsa da, gelen son bilgiler projenin yavaş yavaş şekillenmeye başladığını gösteriyor. Deadline’ın haberine göre Gleeson ile resmen anlaşılırken; Straight Outta Compton ve Kong: Skull Island gibi filmlerle tanınan Corey Hawkins, The Ballad of Buster Scruggs’ta Coen Karderşler ile çalışan Harry Melling ve Ralph Ineson da filmin oyuncu kadrosuna dâhil oldu.

Macbeth, üç cadının bir gün İskoçya kralı olacağına dair kehanette bulunmasının ardından tahtı ele geçirmek için eşiyle birlikte krala karşı komplo kuran bir İskoç lordunun, hırsı tarafından yavaş yavaş tüketilmesini anlatıyor. Filmde Macbeth’i Denzel Washington, Lady Macbeth’i ise Frances McDormand canlandıracak. Brendan Gleeson ise İskoçya Kralı Duncan’a hayat verecek.

Joel Coen, Denzel Washington ve Frances McDormand’ı Bir Araya Getiren Macbeth’in Prodüksiyonuna Bu Ay Başlanacak

Daha önce No Country For Old Men, True Grit ve Inside Llewyn Davis filmlerinde Joel Coen ile çalışan Oscar ödüllü yapımcı Scott Rudin, filmin yapımcıları arasında yer alıyor. Filmin dağıtımını ise son yıllarda Moonlight, Good Time, The Lobster ve Lady Bird gibi dikkat çekici yapımlarla adından söz ettiren A24 üstleniyor.

Joel Coen’in birlikte dört Oscar kazandığı kardeşi Ethan Coen olmadan çekeceği ilk film olan Macbeth’in prodüksiyonuna bu ay içinde başlanması planlanıyor.

İlk olarak 1948 yılında Orson Welles tarafından sinemaya uyarlanan Macbeth, sonraki yıllarda birçok uyarlamaya konu olmuştu. Shakespeare’in eseri son olarak 2015 yılında Justin Kurzel’in yönettiği, Michael Fassbender ve Marion Cotillard’ın başrollerini üstlendiği uyarlama ile sinemaseverlerin karşısına çıkmıştı.

Kaynak: Deadline