“+1 SUNAR: GEZGİN SALON FESTİVALİ(25 – 26 Haziran 2022 ParkOrman)

Bu yazın kaçırılmayacak etkinliği “+1 Sunar: Gezgin Salon Festivali”, 25-26 Haziran’da Parkorman’a konuk oluyor.Yeni eklenen isimleriyle izleyicileri daha çok heyecanlandıracak festivalin yeni programında son albümleri “Home” ile müzik listelerine yine en üst sıradan giren Rhye, post-punk, new-wave ve synth-pop’un kesiştiren Molchat Doma, Amsterdamlı saykedelik pop ve soul ikilisi Feng Suave ve 70’lerin saykedelik ruhunu dünyanın farklı müzikal semalarında arayan ikili Kit Sebastian yer alıyor. Festivalde ayrıca yerli müzik sahnesinin sevilen isimlerinden darkwave, synthpop grubu Jakuzi, elektro-akustik üçlü Islandman, indie/psychedelic pop-rock grubu Palmiyeler ve trompet sanatçısı, şarkıcı ve söz yazarı Barış Demirel de izleyici ile buluşacak.

Salon İKSV’nin iyi müziği Beyoğlu’ndaki evinden şehrin büyük sahnelerine taşıdığı +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’nin programına müzikseverleri heyecanlandıracak yeni isimler de eklendi.

İlk açıklanan programıyla büyük ses getiren iki günlük müzik maratonunun yıldızları, Berlin minimal teknosuyla Moderat, funk’ın Paris baş temsilcisi olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen L’Impératrice, en tatlı kederlerin grubu Cigarettes After Sex ve bizi Ortadoğu’ya doğru kolektif bir yolculuğa çıkaracak Tamino’ya, erotik melodileri ve baştan çıkarıcı R&B ritimleri ile Rhye, karanlık ama dansa müsait, goth kültürü içeren müzikleri ile Molchat Doma, 70’ler popundan beslenen ve bu güne kadar 150 milyondan fazla dinlenmeye ulaşan saykedelik pop ve soul ikilisi Feng Sauve ve Londra’nın kozmopolit kültüründen doğan grup Kit Sebastian da eklendi.

Festival ayrıca zengin programına Salon İKSV izleyicisinin yakından takip ettiği ve son zamanların en çok ses getiren isim ve gruplarını da eklemeyi ihmal etmedi. Bir gece ansızın yayımladıkları ilk teklileri “Koca Bi Saçmalık” klibi ile tüm dikkatleri üzerine çeken Jakuzi, yeni ve egzotik tınılar peşinde koşan elekto-akustik üçlü Islandman, Salon’u iki kere tek başına dolduran indie/psychedelic pop-rock grubu Palmiyeler ve alternatif sahnenin başarılı trompet sanatçılarından, şarkıcı ve şarkı yazarı Barış Demirel de +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’nde seyirciye unutulmaz anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

+1 Sunar: Gezgin Salon Festivali Programı

25 Haziran Cumartesi

14.30 Palmiyeler
16.00 Feng Suave
17.30 Rhye
19.00 Molchat Doma
20.30 L’Imperatrice
22.15 Moderat (Live)

26 Haziran Pazar

14.30 Barış Demirel
16.00 Kit Sebastian
17.30 Islandman
19.00 Jakuzi
20.30 Tamino
22.15 Cigarettes After Sex

Program ve sanatçılar ile ilgili detaylı bilgiye saloniksv.com/tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

Festivalin ilk günü için biletler satışta
Şubat ayında satışa çıkan +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’nin biletlerine ilgi büyük oldu. İki günlük kombine ile ikinci günün biletleri satışa çıktıktan kısa süre sonra tükendi.

Festivalin 25 Haziran Cumartesi günü için biletler passo.com.tr ile İKSV ana gişeden (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) satın alınabilir.

Kombine (Genel Dönem) – ₺700,00 – TÜKENDİ
Tek Gün – 26 Haziran 2022 (Genel Dönem) – ₺550,00 – TÜKENDİ
Tek Gün – 25 Haziran 2022 (Genel Dönem) – ₺550,00 – SATIŞTA

Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri biletlerini passo.com.tr üzerinden veya kendilerine gönderilen rezervasyon formu aracılığıyla %25 indirimle satın alabilirler. Kırmızı Lale Kart üyeleri ise %15 indirimden yararlanabiliyor.