XJAZZ Festival İstanbul’da!

Berlin’in en büyük ve en kapsamlı caz festivali XJAZZ Festival, 2016 XJAZZ Istanbul Festivali’nin mesajını taşıyor.

Kabak & Lin ve Gülbaba Müzik işbirliğinde ve Goethe Institut Istanbul desteğiyle düzenlenen XJAZZ Festival, Istanbul ve Berlin müzik dünyası arasında düzenli olarak gerçekleşecek olan fikir alışverişlerinin başlangıcını temsil ediyor. Bunununla birlikte Türkiye, Berlin’de düzenlenecek XJAZZ Festivali için ortak ülke statüsünde olacak.

Her iki şehirden birçok sanatçının hali hazırda yakın ilişki içerisinde olması sebebiyle program içerisinde yer alacak sanatçıların belirlenmesi pek de zor olmadı ve ortaya, Günter Sommer & Tolga Tüzün, MadenÖktemErsönmez, Studnitzky Quartet, Soyut Boyut, Komfortrauschen, Ercüment Orkut ‘Low Profile’, Barış Demirel ve Memento’dan oluşan bir program çıktı.

Berlin, son birkaç senedir uluslararası alanda oldukça güçlü etkileşimler yaşıyor ve bu sebeple, XJAZZ’in jazz müziğine dair güncel yaklaşımı elektronik doğaçlama ve yeni klasik müzik gibi alanları da kapsama alanına alıyor.

Goethe Institut Istanbul, Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Coop ve Roxy desteğiyle, Karnaval.com medya sponsorluğunda 10-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek bu etkinlikle XJAZZ Istanbul 2016 öncesinde sizlere Festival’in tadımlık bir versiyonu seyircilere sunuluyor.

Etkinlik Takvimi;

10.12.2015 Perşembe @ Coop Günter Sommer & Tolga Tüzün (DE, TR) Soyut Boyut (TR) 11.12.2015 Cuma@ Roxy Studnitzky Quartet (DE) MadenÖktemErsönmez (TR) 12.12.2015 Cumartesi @ Coop Komfortrauschen (DE) Barış Demirel (TR) 12.12.2015 Cumartesi @ Zorlu PSM Stüdyo Memento (DE) Ercüment Orkut ‘Low Profile’ (TR)

Reklamlar