GARANTİ CAZ YEŞİLİ KONSELERİ “2016 ULUSLARARASI CAZ GÜNÜ”nü Kutluyor!

Garanti Bankası, UNESCO’nun 2012’den beri kutladığı 30 Nisan Uluslararası Caz Günü coşkusunu, bu yıl da özel konserlerle paylaşıyor. Garanti Caz Yeşili kapsamında; Babylon Bomonti’de Quincy Jones presents Alfredo Rodríguez Trio, Garaj İstanbul’da Sons of Kemet, Nardis Jazz Club’ta Judy Niemack Quartet, Zorlu PSM’de Ece Göksu & Neşet Ruacan Trio ve Jülide Özçelik sahne alırken;Salon İKSV’de ise Django Reinhardt’ın eserlerinin anılacağı Caz Ağacı etkinliği gerçekleşecek.

  
Judy Niemack Quartet
30 Nisan 2016 Cumartesi / Nardis Jazz Club

Yetenekli ve maceracı caz vokalisti Judy Niemack, Uluslararası Caz Günü kapsamında; piyanoda Kürşad Deniz, basta Matt Hall ve davulda Cem Aksel ile birlikte sahne alıyor. Avrupa çapında konserler veren ve renkli doğaçlamalarıyla dikkat çeken Niemack, önemli bir eğitimci olarak da tanınıyor.
Etkinlik Saati: 22.00

  

Quincy Jones presents Alfredo Rodríguez Trio
30 Nisan 2016 Cumartesi / Babylon Bomonti

Yaşayan efsane Quincy Jones’un müzik dünyasına sunduğu Alfredo Rodríguez Trio, Babylon Bomonti sahnesinde cazseverlerle buluşuyor. Küçük yaşlarda perküsyon ile başladığı müzik eğitimine piyanoyla devam eden Alfredo Rodríguez, babasının orkestrasında çalmaya başladı. 2006 yılında Quincy Jones ile tanışan sanatçı, 2009 yılında Amerika’ya taşındı ve ilk albümü “Sound of Space”i çıkarttı.
Etkinlik Saati: 22:00

  

Sons of Kemet
30 Nisan 2016 Cumartesi / garajistanbul

Saksafoncu, klarnetçi, besteci ve BBC Yeni Nesil Sanatçısı olan Shabaka Hutchings tarafından 2011 yılında kurulan grup, tubada Theon Cross, davullarda Seb Rochford ve Tom Skinner ile Uluslararası Caz Günü kapsamında İstanbul’da sahne alıyor. MOBO ödülleri sahibi Sons of Kemet, Londra caz sahnelerinin aranılan grupları arasında bulunuyor.
Etkinlik Saati: 22:30

  

Ece Göksu & Neşet Ruacan Trio
30 Nisan 2016 Cumartesi / Zorlu PSM

Caz müziğinde ülkemizin yetiştirdiği önemli vokallerden Ece Göksu ile dünya çapında tanınmış sanatçılarla caz müzisyeni ve stüdyo gitaristi olarak yüzlerce kayda imza atan Neşet Ruacan, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü kapsamında Zorlu PSM’de sahne alıyor. Slow, Hot Wind isimli bir albüm kaydı da bulunan Ece Göksu ve Neşet Ruacan, müzikseverler için önemli caz bestecilerinin parçalarını seslendiriyor.
Etkinlik Saati: 20:30

  

Jülide Özçelik
30 Nisan 2016 Cumartesi / Zorlu PSM

Evrensel standartlarda Türkçe sözlü müzik yapma fikriyle yola çıkan Jülide Özçelik, “Jazz İstanbul Volume-1” adlı ilk albümünü yayınladığında, sadece caz çevrelerinin değil, geniş bir dinleyici kitlesinin de takdirini topladı. Çalışmalarında halk türkülerinin yanı sıra kendi bestelerini de yorumlayan sanatçı, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’nde Zorlu PSM’de dinleyicilerle buluşuyor.
Etkinlik Saati: 21:50

  

Caz Ağacı
30 Nisan 2016 Cumartesi / Salon İKSV

Caz Ağacı konserleri serisi tüm zamanların en önemli caz gitaristlerinden Django Reinhardt’ın unutulmaz eserleri ile devam ediyor. Vokalde Şirin Soysal, Başak Yavuz ve Ülkü Aybala Sunat, gitarda Bilal Karaman ve Mehmet Mutlu, kontrbasta ise Baran Say’ın sahne alacağı konser, Vedat Özdemiroğlu
Etkinlik Saati: 22-30

Reklamlar