Popun Kralı PRİNCE Hayatını Kaybetti!

ABD’li pop şarkıcısı ve söz yazarı Prince Rogers Nelson 57 yaşında hayatını kaybetti. Prince’in sözcüsü Yvette Noel-Schure, Associated Press’e yaptığı açıklamada, pop ikonları arasında yer alan 57 yaşındaki sanatçının, Minneapolis’in banliyösü Chanhassen’deki evinde ölü bulunduğunu açıkladı.

Prince, müzik dünyasının en yaratıcı isimlerinden biri olarak tanınıyordu. Sanatçı, jazz, funk ve disko türlerini bir araya getirdiği şarkılarıyla milyonların hayranlığını kazandı. 1970’lerin sonunda artan şöhretini her geçen yıl daha da katladı.

“Purple Rain”, “Kiss” ve “Raspberry Beret” ile dünya çapında ün kazandı. Çok sayıda Grammy ödülünün sahibi olan Prince, “Rolling Stone” dergisinin düzenlediği Tüm Zamanların En İyi 100 Sanatçısı listesinde de yirmi sekizinci sırada yer almıştı. “Purple Rain”, ABD’de yaklaşık 13 milyon adet sattı.

Prince Kimdir?

Prince Rogers Nelson veya bilinen adıyla Prince (7 Haziran 1958 – 21 Nisan 2016), ABD’li pop şarkıcısı ve söz yazarıdır. Sanatçı bununla beraber Amerika’nın pop ikonları arasında yer almaktadır. Prince, “Rolling Stone” dergisinin düzenlediği Tüm Zamanların En İyi 100 Sanatçısı listesinde yirmi sekizinci sırada yer alarak adını dünya müzik tarihine yazdırmıştır.

Reklamlar