CAPPADOX FESTİVALİ Kapadokya! (19 – 22 Mayıs 2016)

Garanti Bankası, Kapadokya’ya müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava etkinlikleriyle keşfedilecek yeni deneyimler katmak üzere yola çıkan Cappadox Festivali’nin bir kez daha ana sponsoru oldu. İlki 2015 yılında düzenlenen Cappadox, bu yıl 19-22 Mayıs tarihleri arasında “Gelin bahçemizi ekelim” teması altında Kapadokya’nın özel doğasında, Uçhisar, Göreme ve yakın çevresinde gerçekleşecek.

Türkiye ve yurt dışından festivale katılanlar, 3 gün boyunca konserler, gün doğumu etkinlikleri, doğa yürüyüşleri, çağdaş sanat performansları ve sergilerle Kapadokya’yı yeniden keşfetme imkanına sahip oluyor. Festival kapsamında, http://www.biletix.com
üzerinden satın aldıkları biletleri, akıllı telefon uygulaması KonserV ile okutan katılımcılar, kazandıkları puanları biriktirip, yeni biletler ve birçok ödül için kullanabiliyor.

Cappadox Festivali hakkında…

İsmini Kızılırmak’ın bugün Delice Çayı olarak anılan Cappadox kolundan alan festivalin ilki 2015’te düzenlendi. Her yıl Mayıs ayında gerçekleşen festivalin ilk yılında yerli ve yabancı yaklaşık 5.000 kişi ağırlandı. 3 gün boyunca 24 konser, 10 çağdaş sanat performansı, 10 gastronomi etkinliği ve 21 açık hava aktivitesi gerçekleşen Cappadox, katılımcılarına sıra dışı bir Kapadokya atmosferi yaşatıyor.

http://cappadox.com/