Anadolu Ateşi, Grand Pera’ya özel gösterisiyle büyülüyor: “Fire of Anatolia Pera”

Beyoğlu’nda kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil yaşam merkezi Grand Pera, Fire of Anatolia Pera gösterisinin açılışına ev sahipliği yaptı. Bu sene 15. yaşını kutlayan, Mustafa Erdoğan yönetimindeki Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun, Grand Pera’ya özel hazırlanan gösterisi Fire of Anatolia Pera, 29 Haziran Çarşamba ve 2 Temmuz Cumartesi günleri, saat 21:30’da Emek Salonu’nda izleyiciyle buluşuyor. Bayramdan sonra ise her Çarşamba ve Cumartesi saat 21:00’de sahnelenecek gösterinin biletleri, Biletix’lerde satışa sunuluyor.

Koreografisinin temeline Pera’yı koyarak, yarı gerçek yarı düşsel İstanbul’u anlatan Fire of Anatolia Pera; dinsel, tarihsel, gerçeküstü, esrarengiz ve efsanevi kurgusuyla, yerli ve yabancı ziyaretçilere bir Beyoğlu hikâyesi sunuyor. Müzik, kostüm ve teknolojik efektleriyle göz kamaştıran gösteri; izleyicileri İstanbul sokaklarında bir gezintiye çıkarıyor. Salona özel hazırlanan dekorlar ve Emek Sineması’nın gümüş perdesine yansıtılan görüntülerle Anadolu topraklarından yansıyan ve İstanbul’da geçen bir hikâye anlatılıyor. Fire of Anatolia Pera, Emek Salonu’nun teknik olanakları ve masalsı ortamıyla birleşen dans gösterileriyle, konukları şehri yeniden keşfetmeye davet ediyor.

Grand Pera Hakkında

Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nin kalbinde yer alan Grand Pera; kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil bir yaşam merkezi. Grand Pera, tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması, toplam 800 kişilik 8 yeni sinema salonu ve 1.400 kişiye ulaşan seyirci kapasitesiyle, İstanbul ve Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olmayı hedefliyor. Grand Pera’da, Türkiye’de ilk defa açılacak Madame Tussauds Müzesi’nin yanı sıra; 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip tiyatro salonu, zengin etkinlik programıyla sanatın her dalına hizmet verip ulusal ve uluslararası gösterilere ev sahipliği yapacak performans ve gösteri merkezi yer alıyor. Beyoğlu’nun ruhunu yansıtan pasaj anlayışı ve “Beyoğlu Yeniden” konseptiyle hayata geçirilen Grand Pera, çağdaş ve uluslararası standartlar ekseninde, bir dönemin ruhunu yeniden canlandırmayı amaçlıyor.