DAS DAS’ ın Yeni Oyunu ‘ÇİRKİN’ ’20 Dakika’da Öykü Özdoğan’ ın Konuğu idi!

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, İbrahim Selim ve Gizem Erdem’i konuk etti. İkili, NTV Radyo dinleyicilerine “Çirkin” isimli yeni tiyatro oyunlarını anlattı.

İbrahim Selim, yönetmenliğini üstlendiği Das Das Sahne’nin yeni sezon oyunu “Çirkin”i anlatarak sohbete başladı. Selim, oyunda Gizem Erdem’in yanısıra Edip Tepeli, Volkan Yosunlu ve Ali Yoğurtçuoğlu’nun rol aldığını ve bir kara komedi oyunu olduğunu söyledi. Ünlü oyuncu, “Çirkin”in günümüz dünyasında güzellik kavramının insana nasıl tarif edildiğini ve nasıl sosyal bir takıntı halini aldığını anlattığını belirtti.

“İLK DEFA OYUN YÖNETİYORUM”

Pek çok sinema filminde, tiyatro oyununda ve televizyon dizisinde izleyiciyle buluşan İbrahim Selim, ilk kez “Çirkin” oyunuyla yönetmen koltuğuna oturduğunu söyledi. Ünlü oyuncu, “İlk defa oyun yönetiyorum. Ama çok uzun zamandır sahnedeyim ve oyunculu��u çok seviyorum. Sahnenin görünen tarafında olmak benim için çok önemli, bu yüzden oyunculuktan vazgeçmeye hiç niyetim yok” dedi.

“OYUNUN PRÖMİYER GÜNÜ İKİMİZİN DE DOĞUMGÜNÜYDÜ’’

İbrahim Selim’le uzun yıllardır arkadaş olduklarını ve birlikte oynadıklarını söyleyen Gizem Erdem, “Birbirimizi çok iyi tanıdığımız ve çok yakın dost olduğumuz için İbrahim’le çalışmak çok kolay oldu. Hem kendini çok iyi tarif ediyor, hem de istediği şeyi çok iyi biliyor. Oyuncu olmasının da çok büyük bir artısı var” dedi.

“ÇİRKİN’İN EŞİNİ OYNUYORUM”

Oyunda “Çirkin” karakterinin eşini oynadığını söyleyen Gizem Erdem, “Fanny karakteri, kocasının çirkin olduğunu biliyor, ama kocasını sevdiği için bunu görmezden geliyor ve hayatına devam ediyor. Ama Lette çirkin olduğunu fark edince oyunun gidişatı değişiyor” dedi. Ayrıca Erdem, oyunda 75 yaşında “Yaşlı Fanny” diye bir karakteri canlandırdığını da sözlerine ekledi.

Ayrıca ikili, “Çirkin” oyununun 10 Aralık’ta, 20 Aralık’ta ve 21 Aralık’ta Das Das Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacağını da NTV Radyo dinleyicilerine duyurdu.

“ZERRİN TEKİNDOR’UN ADINI DUYUNCA HEMEN KABUL ETTİM”

İbrahim Selim, Tennessee Williams’ın oyunu “Arzu Tramvayı”nın da 29 Kasım’da prömiyer yaptığını söyleydi. Oyunda birbirinden kıymetli isimlerle rol aldığını söyleyen Selim, “Çok iyi bir oyun çıktı. Annem oyunu izledikten sonra bana gençliğindeki tiyatro oyunlarını anımsattığını söyledi” dedi.

“Arzu Tramvayı”nda Şebnem Bozoklu, Onur Saylak ve Zerrin Tekindor’la birlikte rol alan İbrahim Selim, “Şebnem, Onur ve ben yıllardır arkadaşız. Ama ilk kez bu sahnede bir araya geldik. O açıdan çok keyifli. Bir de Zerrin Tekindor var. İnanılmaz bir kadın. Oyun için ilk telefon geldiğinde Zerrin Tekindor’un adını duyar duymaz ne olduğunu sormadan kabul ettim” dedi.

Kaynak : NTV