Garanti Caz Yeşili “ULUSLARARASI CAZ GÜNÜ” 5 Konser Tek Akşam

Garanti Bankası, UNESCO tarafından 2011 yılında ilan edilen ve caz müziği için bir saygı duruşu niteliğindeki 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’ne özel konserleriyle bir kez daha cazla dolu bir akşam sunuyor. Uluslararası Caz Günü’nü her sene olduğu gibi bu yıl da “5 Konser Tek Akşam” sloganıyla gerçekleştirdiği konserlerle kutlayan Garanti, 30 Nisan Salı akşamı, İstanbul’da 5 farklı mekanda cazın büyüsünü hissettirecek.

Uluslararası Caz Günü perfomansları kapsamında; Babylon’da The Michael Leonhart Orchestra, The Badau’da Yotam Silberstein, Moda Sahnesi’nde Kerem Görsev Trio Feat. Elif Çağlar, Nardis Jazz Club’ta Declan Forde Trio Feat. Cansu Tanrıkulu ve Salon İKSV’de de Yussef Dayes sahne alacak.

‘5 Konser Tek Akşam’
Program
21.30 Babylon – The Michael Leonhart Orchestra
21.00 The Badau – Yotam Silberstein
21.00 Moda Sahnesi – Kerem Görsev Trio Feat. Elif Çağlar
21.30 Nardis Jazz Club – Declan Forde Trio Feat. Cansu Tanrıkulu
21.30 Salon İKSV – Yussef Dayes
The Michael Leonhart Orchestra
30 Nisan 2018 Salı / Babylon

Trompetçi, besteci, prodüktör, aranjör, multi-enstrümantalist ve şarkı yazarı Michael Leonhart; 17 yaşında Grammy ödülü alarak, bu ödülü alan en genç müzisyen olarak tarihe geçti. Müzik kariyeri boyunca sinema, televizyon ve tiyatro prodüksiyonları için de besteler hazırlayan Leonhart; James Brown’dan Wutang Clan’e, Meryl Streep’ten Isaac Mizrahi’ye, Baz Luhrmann’dan Brian Eno’ya kadar birçok sanatçıyla birlikte çalıştı.
The Michael Leonhart Orchestra’nın, çalışmaları sürmekte olan çıkış albümü “The Painted Lady Suite” geçtiğimiz yaz yayımlandı.
Uluslararası Caz Günü için Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında gerçekleşecek konserde The Michael Leonhart Orchestra’ya Barış Ertürk (bariton saksafon), Burak Ayrancı (çello), Doruk Gönentür (trompet), İsmail Tunçbilek (bağlama), İzzet Kızıl (perküsyon), Serhan Erkol (tenor saksafon) ve Taşkın Akarsu (trombon) eşlik ediyor.
Garanti kredi kartı sahipleri, konser biletlerini %20 indirimli satın alma fırsatını yakalıyor.
Etkinlik Saati: 21.30

Yotam Silberstein
30 Nisan 2018 Salı / The Badau

21 yaşında,Tel Aviv doğumlu gitarist Yotam Silberstein, “Yılın İsrail Caz Oyuncusu” unvanını aldıktan kısa bir süre sonra, İtalya’nın ünlü Umbria Caz Festivali’nde sahne aldı. 2005 yılında The New School’a gitmek için burs alan Silberstein, New York City’ye taşındı ve James Moody, The Heath Brothers ve Paquito D’Rivera gibi armatürlerle çalıştı.
Etkinlik Saati: 21:00

Declan Forde Trio Feat. Cansu Tanrıkulu
30 Nisan 2018 Salı / Nardis Jazz Club

Glasgow, İskoçyalı piyanist Declan Forde kariyerine Berlin’de devam ediyor. 2014 yılından beri şehrin en önemli ve aranan piyanistlerinden biri haline geldi. Beraber çaldığı müzisyenler arasında John Hollenbeck, Tobias Delius, Max Andrzejewski, Rudi Mahall, Jan Roder, Michael Griener, Vide&Inga gibi isimler, ve de efsanevi Amerikalı basçı ile beraber çaldıkları ‘’Unknown Ellington’’ isimli duo projesi yer alıyor. Bunun yanında basçı James Banner ile de farklı gruplarda beraber sahne alıyorlar. Şarkıcı-bestevi Rachel Sermanni’nin de grubunun bir parçası olan Declan Forde 2015’te ‘’Young Scottish Jazz Musician of the Year’’ yarışmasında finale kaldı.
Etkinlik Saati: 21:30

Yussef Dayes
30 Nisan 2018 Salı / Salon İKSV

Davulcu Yussef Dayes, Londra’nın canlı yeni caz sahnesinde ortaya çıkan en heyecan verici müzisyenlerden biri. Dayes geçen yıl Yussef Kamaal albümü Black Focus’un fikrini verdi. Geniş yelpazesini daha önce göstermiş, kardeşleri ile birlikte Birleşik Titreşimler’de “hipodem, ilahiler, elektronik dans müziği ve dünya ritimleri eklenmiş bir caz sahnesi” yazmış ve performans göstermiştir, Black Focus ile inşa etmiştir.
Garanti kredi kartları ile bu konsere tam bilet kategorisinden bilet alan ilk 100 kişiye, bir bilet de Garanti’den hediye ediliyor.
Etkinlik Saati: 21:30

Kerem Görsev Trio Feat. Elif Çağlar
30 Nisan 2018 Salı / Moda Sahnesi

1995 senesinden günümüze kadar 18 albüm kaydı yapan Kerem Görsev, New York, St Petersburg, Londra, Los Angeles ve İstanbul’da yaptığı kayıtlarla adından oldukça söz ettiriyor.
Ülkemizde caz müziğini geniş bir yaş aralığına ulaştırmayı başarmış bir isim olan Görsev, müzikal üretkenliğini yoğun konser temposuyla sürdürmeye devam ediyor. Yurt dışında Pescera, Vilnius, Umbria, Bishkek Jazz ve Marciac Jazz gibi pek çok prestijli festivalde konser veren Görsev, Türkiye’nin en iyi caz vokalistlerinden Elif Çağlar ile Uluslararası Caz Günü için Garanti Caz Yeşili konserleri’nde buluşmaya hazırlanıyor.
Garanti kredi kartı sahipleri, konser biletlerini %20 indirimli satın alma fırsatını yakalıyor.
Etkinlik Saati: 21:00